Муборак Рамазон ҳайитини нишонлаш тўғрисида
2025-03-26 20Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг “Кўксарой” қароргоҳида ўтказилган ифторлик маросимидаги нутқи
2025-03-26 15Cиз, азизларни, бутун халқимизни, узоқ-яқиндаги жамики мусулмон умматини давом этаётган муборак Рамазон ойи билан яна бир бор самимий табриклайман. Барчангизга тинчлик-хотиржамлик, сиҳат-саломатлик ва фаровонлик ёр бўлишини тилайман.
Биринчи Президент мақбараси зиёрат қилинди
2025-03-22 53Давлатимиз раҳбари Шавкат Мирзиёев Самарқанд шаҳрига ташрифи якунида Ҳазрати Ҳизр мажмуасида бўлиб, Биринчи Президентимиз Ислом Каримов мақбарасини зиёрат қилди.
Хорижий ҳамкорлардан Наврўз байрами муносабати билан самимий табриклар
2025-03-22 50Инсоният тарихидаги энг қадимий байрамлардан бири – табиат уйғониши, янги ҳаёт ва яшариш рамзи бўлган, кўп миллатли халқимизга хос бўлган эзгулик, меҳр-оқибат, саҳоват ва ғамхўрлик, бунёдкорлик, она замин ва атроф-муҳитга эҳтиёткорона муносабат каби фазилатларни ўзида мужассам этган Наврўз байрами кириб келиши муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Президенти номига хорижий давлатлар ва ҳукуматлар, халқаро ташкилотлар раҳбарлари, таниқли жамоат арбобларидан самимий табриклар келмоқда.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Наврўз умумхалқ байрамига бағишланган тантанали маросимдаги нутқи
2025-03-21 49Сиз, азизларни, кўпмиллатли бутун халқимизни қадимий ва ҳамиша навқирон байрам – Наврўзи олам билан чин юракдан самимий муборакбод этаман.
Ўзбекистон Президенти маслаҳатчи Сума Чакрабарти билан учрашув ўтказди
2025-03-20 20Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 19 март куни иқтисодий тараққиёт, самарали бошқарув ва халқаро ҳамкорлик масалалари бўйича маслаҳатчи Сума Чакрабартини қабул қилди.
Biznes vakillari uchun katta moliyaviy voqea
2025-03-19 50Banks & Business Expo 2025 ko‘rgazmasi moliya sektori vakillari bilan uchrashish, so‘nggi tendensiyalar bilan tanishish va foydali hamkorlik aloqalarini o‘rnatish imkonini beradi.