O‘zbekiston Prezidenti "Euronews" direktorlar kengashi raisi Pedro Vargasni qabul qildi
Ushbu yetakchi kompaniya bilan hamkorlikni rivojlantirish, jumladan, "Euronews"ning keng auditoriyasini O‘zbekistonning boy madaniy-tarixiy merosi, mamlakatda ro‘y berayotgan muhim siyosiy-iqtisodiy jarayonlar, shuningdek, uning investitsion va turizm salohiyati to‘g‘risida xabardor qilish masalalari ko‘rib chiqildi.
Davlatimiz rahbari qo‘shma axborot loyihalarini amalga oshirish va professional kadrlar tayyorlash borasidagi faol sa’y-harakatlarni, shuningdek, "Euronews" Toshkent shahrida o‘z ofisini ochishni rejalashtirayotganini olqishladi.
"Euronews Academy" dasturi doirasida o‘zbekistonlik jurnalistlarni ilg‘or professional standartlar asosida o‘qitish rejalari qo‘llab-quvvatlandi.
Barcha istiqbolli yo‘nalishlar bo‘yicha tizimli ishlarni tashkil etish maqsadida qo‘shma "yo‘l xaritasi"ni tayyorlashga kelishib olindi.

Президент Узбекистана принял председателя совета директоров «Euronews» Педро Варгаса
В рамках программы Ташкентского инвестиционного форума Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял председателя совета директоров медиа-холдинга «Euronews» Педро Варгаса.
Были рассмотрены вопросы развития сотрудничества с этой ведущей компанией, в том числе в области повышения осведомленности широкой аудитории «Euronews» о богатом культурно-историческом наследии Узбекистана, происходящих важных политико-экономических процессах в стране, а также ее инвестиционном и туристическом потенциале.
Глава нашего государства приветствовал активную работу по реализации совместных информационных проектов и подготовке профессиональных кадров, а также планы «Euronews» по открытию своего офиса в городе Ташкенте.
Поддержаны планы по обучению узбекских журналистов на основе передовых профессиональных стандартов по программе «Euronews Academy».
В целях организации системной работы по всем перспективным направлениям достигнута договоренность о подготовке совместной «дорожной карты».