Namangan shahrida an'anaviy gullarfestivali o'tkaziladi
26 may-1 iyun kunlari Namangan shahrida an’anaviy gullar bayrami bo'lib o'tadi. Bayram shaharning markaziy ko'chalarida tashkil etiladigan «Gulsayli» bilan boshlanadi.
Festival O'zbekistonda akkreditasiyadan o'tgan xalqaro tashkilotlar vakolatxonalari hamda xorijiy mamlakatlar elchixonalari xodimlari, tadbirkorlik doiralari vakillari, sayyohlar, tabiat go'zalligini sevadigan va qadrlaydigan barcha kishilarni chorlab qoladi.
Bayram dasturi doirasida tadbir ishtirokchilari gul yetishtirish bilan shug’ullanadigan xo’jaliklar faoliyati bilan tanishish va To'raqo'rg'on tumanidagi Axsikent ochiq muzeyiga tashrif buyurish imkoniyatiga ham ega bo’ladi.
Namangan gular festivali allaqachon O’zbekiston va xorijda ko’pchili ke’tiborini qozonishga ulgurgan. Bundan tashqari, ushbu tadbir viloyat sayyohlik va iqtisodiy salohiyatini yana bir bor namoyish etish uchun qulay imkoniyatdir.

Традиционный фестиваль цветов пройдет в Намангане
26 мая-1 июня в Намангане состоится Фестиваль цветов (FlowersFestival – 2019), который откроется праздничным «Парадом цветов» на центральных улицах города.
Гостями фестиваля станут представители дипломатических миссий иностранных государств и международных организаций, аккредитованных в Узбекистане, предприниматели, туристы и все те, кто любит красоту природы и окружающего мира.
Помимо праздничного парада, программа мероприятия предусматривает посещение Центра цветоводства, где будет представлена возможность познакомиться с цветоводческой деятельностью в регионе, и исторического музея под открытым небом «Ахсикент» в Туракурганском районе.
Фестиваль уже нашел своих поклонников и сумел статьобщественным достоянием. Кроме того, он является хорошей площадкой для демонстрации туристического и экономического потенциала Наманганской области.