O‘zbekistonga 30 ta kislorod konsentratori olib kelindi
Singapurning “Temasek Foundation” fondi 30 dona “Yuwell 7F-5” kislorod konsentratorini beg‘araz asosda taqdim etdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” axborot agentligi muxbiri.
Bugun, 22 iyul kuni yuklarni O‘zbekiston tomoniga rasmiy topshirish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Kislorod konsentratorini mamlakatimizga jo‘natish bilan bog‘liq tashkiliy jarayon O‘zbekistonning Singapurdagi elchixonasi tomonidan, Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev raisligida joriy yilning 20 iyul kuni o‘tgan Toshkent shahri va poytaxt viloyatida pandemiya bilan bog‘liq holat hamda uni barqarorlashtirish bo‘yicha chora-tadbirlar masalalariga bag‘ishlangan videoselektordagi topshiriqlar ijrosi doirasida amalga oshirildi.
Singapur tomonining 30 ta kislorod konsentratorini yetkazib berish bo‘yicha qaror O‘zbekistonda COVID-19 ga qarshi kompleks chora-tadbirlar va qat’iy harakatlarni amalga oshirish maqsadida o‘z vaqtida va manzilli ko‘rsatilgan yordam bo‘ldi.
Eslatib o‘tamiz, bu hamkor mamlakatning O‘zbekiston tibbiy muassasalarining samarali faoliyat yuritishi uchun taqdim qilgan ikkinchi insonparvarlik yordamidir. Bundan oldin Singapur mamlakatimizga 5 ming dona PSR test tizimlarini yuborgan edi.
Uskunalarni mamlakatimizga olib kelish uchun 22 iyul kuni "Uzbekistan Airways" aviakompaniyasi tomonidan Shanxay shahri orqali reys tashkil qilindi. Ayni paytda O‘zbekiston Sog‘liqni saqlash vazirligi kislorod konsentratorlarini qabul qilib oldi.

Singapore consistent support for Uzbekistan to combat COVID-19
On 21 of July 2020 by financial support of the Singapore “Temasek Foundation” the 30 units of Oxygen Concentrators “Yuwell 7F-5” where delivered to Uzbekistan from manufacturing company in Shanghai (CHINA) by “Uzbekistan Airways” cargo airplane.
This is another help of the Republic of Singapore to the Republic of Uzbekistan in it’s comprehensive measures and decisive actions in combating on preventing the spread of Covid-19 among citizens of Uzbekistan.
On 22 July 2020 with participation of the Embassy of the Republic of Uzbekistan in Singapore a ceremony for handing over from “Temasek Foundation” of 30 units of Oxygen Concentrators “Yuwell 7F-5” was held.
It should be noted that such timely support comes from a Real Friend who will be with you on your challenging time and highly valuing such friendship the Embassy of the Republic of Uzbekistan express its heartfelt and sincere gratitude to the Singapore Government, to Mr. Benedict Cheong CEO of Temasek Foundation , Mr. Gerald Yeo, Senior Director I Temasek Foundation, Ms. Shirley Tee, Mr. Hoang Du’e, Mr. James Chan Yk, Mr. Ryan Lau Ly and many other colleagues and friends from Temasek Foundation.
Mentioned medical devices are going to be served and safe many life’s in a number of hospitals across Uzbekistan