O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Singapur Bosh vaziri bilan uchrashdi
O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun Singapur Bosh vaziri Lourens Vong bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
“Cingapur Respublikasi Bosh vaziri Lourens Vong Janobi Oliylari bilan uchrashishdan mamnunmiz, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. – Avvalo, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Janobi Oliylarining samimiy salomi va ezgu tilaklarini yetkazdik.
O‘zbekiston va Cingapur iqtisodiy taraqqiyot, samarali davlat boshqaruvi, innovatsiyalar va inson kapitaliga sarmoya kiritish sohalarida mushtarak maqsadlarga ega ekanini ta’kidladik.
Cingapurning taraqqiyot modeli va davlat institutlarini shakllantirish tajribasi O‘zbekistonda amalga oshirilayotgan keng qamrovli islohotlar bilan hamohang ekanini qayd etdik.
Shu nuqtayi nazardan, ta’lim, raqamli transformatsiya, moliya, innovatsiyalar va zamonaviy boshqaruv sohalarida amaliy hamkorlikni kengaytirish bo‘yicha fikr almashdik.
Bugungi muzokaralar mamlakatlarimiz o‘rtasidagi munosabatlarni yanada mustahkamlash va yangi mazmun bilan boyitish uchun mustahkam zamin yaratishiga ishonamiz”.

Министр иностранных дел Узбекистана встретился с Премьер-министром Сингапура
Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов сегодня встретился с Премьер-министром Сингапура Лоуренсом Вонгом, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Рады встретиться с Премьер-министром Республики Сингапур Е.П. Лоуренсом Вонгом, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Прежде всего передали искренние приветствия и наилучшие пожелания Президента Республики Узбекистан Е.П. Шавката Мирзиёева.
Отметили общность целей Узбекистана и Сингапура в вопросах экономического развития, эффективного государственного управления, инноваций и инвестиций в человеческий капитал.
Подчеркнули, что сингапурская модель развития и опыт формирования государственных институтов во многом созвучны масштабным реформам, реализуемым в нашей стране.
В этой связи обменялись мнениями о расширении практического сотрудничества в сферах образования, цифровой трансформации, финансов, инноваций и современного государственного управления.
Убеждены, сегодняшние переговоры станут прочной основой для дальнейшего укрепления двусторонних отношений и их наполнения новым содержанием».