O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Singapur barqaror rivojlanish va atrof-muhit vaziri bilan uchrashdi
O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun Singapurning barqaror rivojlanish va atrof-muhit vaziri Greys Fu bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
“Singapur barqaror rivojlanish va atrof-muhit vaziri Greys Fu xonim bilan samimiy va mazmunli muzokaralar o‘tkazdik, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. – Suhbatimizda iqlim o‘zgarishiga qarshi kurashish, “yashil” iqtisodiyot va suv resurslarini samarali boshqarish sohalaridagi hamkorlik masalalariga alohida e’tibor qaratdik.
Singapurning ekologik barqarorlikni ta’minlash va innovatsion yondashuvlarni joriy etish borasidagi ilg‘or tajribasi mamlakatimiz uchun muhim ahamiyat kasb etishini ta’kidladik”.

Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan met with the Minister for Sustainability and the Environment of Singapore
The Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov today held a meeting with the Minister for Sustainability and the Environment of Singapore Grace Fu, reports Dunyo IA correspondent.
“Had warm and substantive discussions with H.E. Grace Fu, Singapore’s Minister for Sustainability and the Environment, - the head of the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan wrote in his telegram-channel. - Our discussion focused on cooperation in combating climate change, advancing the green economy, and ensuring efficient water resource management.
Emphasized that Singapore’s advanced experience in promoting environmental sustainability and implementing innovative approaches is of great importance for our country”.