O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Singapur barqaror rivojlanish va atrof-muhit vaziri bilan uchrashdi
O‘zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun Singapurning barqaror rivojlanish va atrof-muhit vaziri Greys Fu bilan uchrashdi, deb xabar bermoqda “Dunyo” AA muxbiri.
“Singapur barqaror rivojlanish va atrof-muhit vaziri Greys Fu xonim bilan samimiy va mazmunli muzokaralar o‘tkazdik, – deb yozdi O‘zbekiston TIV rahbari o‘zining telegram-kanalida. – Suhbatimizda iqlim o‘zgarishiga qarshi kurashish, “yashil” iqtisodiyot va suv resurslarini samarali boshqarish sohalaridagi hamkorlik masalalariga alohida e’tibor qaratdik.
Singapurning ekologik barqarorlikni ta’minlash va innovatsion yondashuvlarni joriy etish borasidagi ilg‘or tajribasi mamlakatimiz uchun muhim ahamiyat kasb etishini ta’kidladik”.

Министр иностранных дел Узбекистана встретился с министром устойчивого развития и окружающей среды Сингапура
Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов сегодня встретился с министром устойчивого развития и окружающей среды Сингапура Грейс Фу, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Провели тёплые и содержательные переговоры с министром устойчивого развития и окружающей среды Сингапура Е.П. Грейс Фу, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Основное внимание в ходе беседы было уделено вопросам сотрудничества в сфере борьбы с изменением климата, развития «зелёной» экономики и эффективного управления водными ресурсами.
Подчеркнули, что передовой опыт Сингапура в обеспечении экологической устойчивости и внедрении инновационных решений имеет важное значение для нашей страны».