Ўзбекистон Президентига олий давлат мукофоти – “Нишони Покистон” ордени топширилди
“Айвони Садр” қароргоҳида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевга “Нишони Покистон” орденини топшириш маросими бўлиб ўтди.
Президент Асиф Али Зардорий Покистоннинг олий мукофотини давлатимиз раҳбарига тантанали равишда топширди.
Ушбу нуфузли мукофот кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтириш борасидаги умумий саъй-ҳаракатларнинг муносиб эътирофи ҳамда Ўзбекистон халқига дўстона муносабат ва чуқур ҳурмат ифодаси экани қайд этилди.
Ўзбекистон – Покистон стратегик шериклиги мазмун жиҳатидан янги босқичга кўтарилиб боришига ишонч билдирилди.
Таъкидлаш жоизки, мазкур юксак мукофот турли йилларда Буюк Британия Қироличаси Елизавета II, АҚШ Президенти Ричард Никсон, Жанубий Африка Республикаси Президенти Нельсон Мандела, Таиланд Қироли Пхумипон Адульядет, БАА Президенти Шайх Зоид бин Султон Ол Наҳаён, Хитой Халқ Республикаси Раиси Ху Цзиньтао, Туркия Президенти Режеп Таййип Эрдоған, Саудия Арабистони Валиаҳд шаҳзодаси Муҳаммад бин Салмон ва бошқаларга берилган.

The President of Uzbekistan awarded Pakistan’s highest state honor – the Order of Nishan-e-Pakistan
A ceremony was held at the Aiwan-e-Sadr residence to present the Order of Nishan-e-Pakistan to the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev.
The highest award of Pakistan was solemnly conferred upon the President of Uzbekistan by the President of Pakistan Asif Ali Zardari.
It was noted that this high distinction represents a worthy recognition of the joint efforts to expand multifaceted cooperation and a reflection of the friendly relations and deep respect extended to the people of Uzbekistan.
Confidence was expressed that the strategic partnership between Uzbekistan and Pakistan will continue to be enriched with new substance.
It should be noted that over the years, this high award has been bestowed upon such distinguished figures as Queen Elizabeth II, U.S. President Richard Nixon, South African President Nelson Mandela, King Bhumibol Adulyadej of Thailand, UAE President Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan, PRC President Hu Jintao, President of Türkiye Recep Tayyip Erdoğan, Crown Prince of Saudi Arabia Mohammed bin Salman, and others.