Ўзбекистон Президенти Покистонга жўнаб кетди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Покистон Ислом Республикаси Бош вазири Шаҳбоз Шарифнинг таклифига биноан 5 февраль куни давлат ташрифи билан ушбу мамлакатга жўнаб кетди.
Аввал хабар қилинганидек, Исломобод шаҳрида олий даражадаги музокаралар ва Стратегик ҳамкорлик кенгашининг биринчи йиғилиши бўлиб ўтади.
Ўзбекистон – Покистон дўстлик ва стратегик шериклик муносабатларини янада мустаҳкамлаш масалалари муҳокама қилинади.
Саммит якунида Қўшма декларация ва икки томонлама ҳужжатларнинг салмоқли тўплами имзоланиши режалаштирилган.
Давлатимиз раҳбари ташрифнинг ишбилармонлик дастури доирасида қўшма бизнес форуми ва бошқа тадбирларда иштирок этиши кўзда тутилган.

Президент Узбекистана отбыл в Пакистан
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Премьер-министра Исламской Республики Пакистан Шахбаза Шарифа 5 февраля отбыл в эту страну с государственным визитом.
Как сообщалось ранее, в городе Исламабаде состоятся переговоры на высшем уровне и первое заседание Совета стратегического сотрудничества.
Будут рассмотрены вопросы дальнейшего укрепления узбекско-пакистанских отношений дружбы и стратегического партнерства.
По итогам саммита планируется подписание Совместной декларации и солидного пакета двусторонних документов.
В рамках деловой программы визита предусматривается участие главы нашего государства в совместном бизнес-форуме и других мероприятиях.