Ўзбекистон Президенти Россия Федерациясига келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев амалий ташриф билан Санкт-Петербург шаҳрига келди.
“Пулково” халқаро аэропортида олий мартабали меҳмонни Санкт-Петербург губернатори Александр Беглов ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Ташриф доирасида Ўзбекистон етакчиси 21-22 декабрь кунлари Евроосиё Олий иқтисодий кенгашининг навбатдаги мажлисида кузатувчи мақомида ва МДҲ давлат раҳбарларининг норасмий учрашувида иштирок этади.
Саммит кун тартибидан мазкур кўп томонлама бирлашмалар доирасида ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада кенгайтириш билан боғлиқ долзарб масалалар ўрин олган.
Анъанага кўра, биргаликда амалга оширилган ишларнинг асосий натижалари сарҳисоб қилинади ва келгуси йилдаги амалий ҳамкорликнинг устувор йўналишлари юзасидан фикр алмашилади.

The President of Uzbekistan arrives in the Russian Federation
The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev arrived in Saint Petersburg on a working visit.
At Pulkovo International Airport, President Shavkat Mirziyoyev was welcomed by the city’s Governor Alexander Beglov and other officials.
As part of the visit program on December 21-22, the Leader of Uzbekistan will participate, in observer status, in the regular meeting of the Supreme Eurasian Economic Council and in an informal meeting of the heads of CIS states.
The summits’ agendas cover current issues related to expanding mutually beneficial cooperation within the aforementioned multilateral associations.
The main results of the joint work will be reviewed, and a discussion will take place on priority areas for practical collaboration for the coming year.