Ўзбекистон Президенти Россия Федерациясига келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев амалий ташриф билан Санкт-Петербург шаҳрига келди.
“Пулково” халқаро аэропортида олий мартабали меҳмонни Санкт-Петербург губернатори Александр Беглов ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Ташриф доирасида Ўзбекистон етакчиси 21-22 декабрь кунлари Евроосиё Олий иқтисодий кенгашининг навбатдаги мажлисида кузатувчи мақомида ва МДҲ давлат раҳбарларининг норасмий учрашувида иштирок этади.
Саммит кун тартибидан мазкур кўп томонлама бирлашмалар доирасида ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада кенгайтириш билан боғлиқ долзарб масалалар ўрин олган.
Анъанага кўра, биргаликда амалга оширилган ишларнинг асосий натижалари сарҳисоб қилинади ва келгуси йилдаги амалий ҳамкорликнинг устувор йўналишлари юзасидан фикр алмашилади.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев прибыл с рабочим визитом в Санкт-Петербург.
В международном аэропорту «Пулково» высокого гостя встретили губернатор города Александр Беглов и другие официальные лица.
В рамках программы пребывания 21-22 декабря лидер Узбекистана примет участие в очередном заседании Высшего Евразийского экономического совета в статусе наблюдателя и неформальной встрече глав государств СНГ.
В повестку дня саммитов включены актуальные вопросы дальнейшего расширения взаимовыгодного сотрудничества
в рамках указанных многосторонних объединений.
Традиционно будут подведены основные итоги совместной работы и состоится обмен мнениями по приоритетным направлениям практического взаимодействия в предстоящем году.