Ўзбекистон Президенти АҚШга келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Америка Қўшма Штатлари Президенти Дональд Трампнинг таклифига биноан 4 ноябрь куни амалий ташриф билан Вашингтон шаҳрига келди.
“Эндрюс” авиабазасида давлатимиз раҳбарини АҚШ Давлат котибининг ўринбосари Кристофер Ландау, АҚШ – Ўзбекистон савдо палатаси раиси Кэролин Лэмм ва бошқа расмийлар кутиб олди.
Ташрифнинг асосий тадбирлари 5-6 ноябрь кунлари бўлиб ўтади. Ўзбекистон Президенти Америка Қўшма Штатлари Президенти Дональд Трамп билан учрашади ҳамда Марказий Осиё мамлакатлари ва АҚШ етакчиларининг “С5+1” форматидаги саммитида иштирок этади.
Тадбирлар дастуридан АҚШ Конгресси ва ҳукумати вакиллари билан музокаралар, ушбу мамлакат етакчи компанияларининг раҳбарлари билан алоҳида учрашувлар ҳамда ишбилармон доиралар иштирокидаги давра суҳбати ҳам ўрин олган.

The President of Uzbekistan arrives in the United States
On November 4, at the invitation of U.S. President Donald Trump, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev arrived in Washington, D.C. for a working visit.
At Andrews Air Force Base, the President of Uzbekistan was welcomed by the U.S. Deputy Secretary of State Christopher Landau, Chairman of the Board of the American-Uzbekistan Chamber of Commerce Carolyn Lamm, and other officials.
The main events of the visit are scheduled for November 5-6. President Mirziyoyev will meet with U.S. President Donald Trump and participate in the “C5+1” summit of Central Asian and U.S. leaders.
The visit program also includes meetings with representatives of the U.S. Congress and government, separate discussions with leading American company executives, and a business roundtable.