Ўзбекистон Президенти расмий ташриф билан Бельгияга келди
Бельгия пойтахтининг халқаро аэропортида давлатимиз раҳбарини Европа Иттифоқининг Марказий Осиё бўйича махсус вакили Эдуардс Стипрайс ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
24 октябрь куни Ўзбекистон Президенти Европа кенгаши Президенти Антониу Кошта ва Европа комиссияси Президенти Урсула фон дер Ляйен билан музокаралар ҳамда Бельгияликлар Қироли Филипп билан учрашув ўтказади.
Давлатимиз раҳбари Ўзбекистон Республикаси ва Европа Иттифоқи ўртасида кенгайтирилган шериклик ва ҳамкорлик тўғрисидаги битимни имзолаш маросимида иштирок этади.
Ташриф доирасида Европанинг етакчи компаниялари ва молиявий тузилмаларининг вакиллари билан давра суҳбати ўтказилиши ҳам режалаштирилган.

The President of Uzbekistan arrives on an official visit to Belgium
The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev has arrived in Brussels for an official visit.
At the international airport of the Belgian capital, the Head of State was welcomed by the European Union Special Representative for Central Asia Eduards Stiprais, and other officials.
On October 24, the President of Uzbekistan is scheduled to hold talks with the President of the European Council António Costa and the President of the European Commission Ursula von der Leyen, as well as a meeting with King Philippe of the Belgians.
The Leader of Uzbekistan will also take part in the signing ceremony of the Enhanced Partnership and Cooperation Agreement between the Republic of Uzbekistan and the European Union.
The visit program also includes a roundtable discussion with representatives of leading European companies and financial institutions.