O'zbekiston turizm salohiyati Singapurda taqdim etildi
Shu yilning 15-17 oktyabr kunlari Singapurda "ITB Asia 2025" xalqaro turizm ko'rgazmasi bo'lib o'tdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Ushbu tadbir Osiyo mintaqasidagi eng nufuzli va yirik B2B formatidagi turizm ko'rgazmasi bo'lib, unda dunyo bo'ylab yirik turoperatorlar, agentliklar, mehmonxona tarmoqlari, aviakompaniyalar hamda MICE sohasi vakillari ishtirok etadi.
Shuningdek, ushbu ko'rgazma xalqaro turizm bozoridagi yangi tendensiyalar, sheriklik aloqalari va investitsiyaviy imkoniyatlarni muhokama qilish maydoni sifatida ham muhim ahamiyatga ega.
O'zbekistonning "Caravan Travel" kompaniyasi mazkur tadbirda mamlakatimizning boy madaniy va tarixiy merosi, ziyorat va ekoturizm salohiyati, zamonaviy mehmonxona infratuzilmasi hamda yangi turistik mahsulotlarini taqdim etdi.
Kompaniya taqdimoti ko'rgazma ishtirokchilari va mehmonlarining yuqori qiziqishiga sabab bo'ldi. Ko'plab singapurliklar O'zbekistonning diqqatga sazovor joylarini ko'rish uchun yurtimizga sayohat qilish istaklarini bildirdi.

Туристический потенциал Узбекистана был ярко представлен в Сингапуре
В Сингапуре прошла международная туристическая выставка «ITB Asia 2025», сообщает корреспондент ИА «Дунё».
Мероприятие является самой престижной и крупной туристической B2B-выставкой в азиатском регионе, в которой принимают участие ведущие туроператоры, агентства, гостиничные сети, авиакомпании и представители индустрии «MICE» (социальный, деловой и конференц-туризм) со всего мира.
Эта выставка имеет большое значение как площадка для обсуждения новых тенденций, партнерских отношений и инвестиционных возможностей на международном туристическом рынке.
На мероприятии узбекская компания «Caravan Travel» представила широкой публике богатое культурно-историческое наследие нашей страны, потенциал паломничества и экотуризма, современную гостиничную инфраструктуру и новые туристические продукты.
Презентация компании привлекла большое внимание посетителей выставки, многие сингапурцы выразили намерение посетить Узбекистан, чтобы познакомиться с его достопримечательностями.