Ўзбекистон Президенти АҚШга келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 20 сентябрь куни Бирлашган Миллатлар Ташкилоти Бош Ассамблеясининг 80-юбилей сессияси тадбирларида иштирок этиш учун Нью-Йорк шаҳрига келди.
Жон Кеннеди номидаги халқаро аэропортда давлатимиз раҳбарини АҚШ Президентининг глобал шерикликлар бўйича махсус вакили Паоло Замполли, Америка - Ўзбекистон савдо палатаси раиси Кэролин Лэмм ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Аввал хабар қилинганидек, Ўзбекистон Президенти БМТ Бош Ассамблеяси 80-сессиясининг умумий мунозараларида нутқ сўзлайди, шунингдек, қатор хорижий мамлакатлар етакчилари, халқаро ташкилотлар ва молиявий тузилмалар раҳбарлари билан музокаралар ўтказади.
АҚШнинг йирик корпорациялари раҳбарлари билан алоҳида учрашувлар ва етакчи компаниялари вакиллари билан давра суҳбатида иштирок этиш ҳам режалаштирилган.

The President of Uzbekistan arrives in the United States
On September 20, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev arrived in New York to participate in the events of the 80th session of the United Nations General Assembly.
At John F. Kennedy International Airport, the President of Uzbekistan was welcomed by the U.S. Special Envoy for Global Partnerships Paolo Zampolli, Chairman of the Board of the American-Uzbekistan Chamber of Commerce Carolyn Lamm, and other officials.
As reported earlier, the President of Uzbekistan will address the General Debate of the 80th session of the UN General Assembly and will hold talks with leaders of several foreign countries, as well as with heads of international organizations and financial institutions.
Separate meetings with executives of major American corporations and participation in a roundtable with representatives of leading U.S. companies are also scheduled.