Ўзбекистон Президенти амалий ташриф билан АҚШга жўнаб кетди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бирлашган Миллатлар Ташкилоти Бош Ассамблеясининг 80-юбилей сессияси тадбирларида иштирок этиш учун 20 сентябрь куни амалий ташриф билан Нью-Йорк шаҳрига жўнаб кетди.
Давлатимиз раҳбари Бош Ассамблея ялпи сессияси умумий мунозараларининг биринчи кунида нутқ сўзлайди, Бирлашган Миллатлар Ташкилоти Бош котиби Антониу Гутерриш, қатор хорижий давлатлар ва ҳукуматлар раҳбарлари билан музокаралар ўтказади.
Саммит доирасида нуфузли халқаро молия институтлари раҳбарлари билан учрашувлар, АҚШнинг етакчи компаниялари ва инвестиция тузилмалари иштирокида тадбирлар ўтказилиши ҳам режалаштирилган.

The President of Uzbekistan departs on a working visit to the United States
On September 20, the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, departed on a working visit to New York to participate in the events of the 80th session of the United Nations General Assembly.
The President of Uzbekistan will deliver an address on the first day of the General Debate of the UN General Assembly plenary session and will hold talks with UN Secretary-General António Guterres, as well as with the heads of several foreign states and governments.
On the sidelines of the summit, meetings are also planned with executives of leading international financial institutions, along with events involving major American companies and investment structures.