O‘zbekiston Prezidenti Budapeshtga tashrifini yakunladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Vengriyaga rasmiy tashrifi yakuniga yetdi.
Davlatimiz rahbari 20 may kuni Vengriya Bosh vaziri Viktor Orban bilan tor va kengaytirilgan tarkibda muzokaralar o‘tkazdi, Milliy majlis spikeri Laslo Kyover, Vengriyaning yetakchi bank va kompaniyalari rahbarlari bilan uchrashuvlar o‘tkazdi.
Bugun O‘zbekiston yetakchisi Turkiy davlatlar tashkilotining norasmiy sammitida ishtirok etib, ko‘p qirrali hamkorlikni kengaytirishga qaratilgan qator muhim tashabbuslarni ilgari surdi.
Tadbirlar yakunlangach, Shavkat Mirziyoyev rasmiy tashrif bilan Sloveniyaga jo‘nab ketdi. Ferens List nomidagi xalqaro aeroportda oliy martabali mehmonni Vengriya rasmiylari kuzatib qo‘ydi.

Президент Узбекистана завершил визит в Будапешт
Программа официального визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Венгрию завершилась.
20 мая глава нашего государства провёл переговоры с Премьер-министром Венгрии Виктором Орбаном в узком и расширенном составах, спикером Национального собрания Ласло Кёвером, а также встретился с руководителями ведущих венгерских банков и компаний.
Сегодня лидер Узбекистана принял участие в неформальном саммите Организации тюркских государств, выдвинув ряд важных инициатив, направленных на расширение многостороннего сотрудничества.
По завершении мероприятий Шавкат Мирзиёев отбыл с официальным визитом в Словению. В международном аэропорту имени Ференца Листа высокого гостя проводили официальные лица Венгрии.