Hurmatli yo'lovchilar!
Dunyoda rivojlanayotgan epidemiologik vaziyat va Uzbekistan Airways aviakompaniyasining qatnovlari amalga oshirilayotgan davlat organlari darajasida joriy etilayotgan cheklovlar, shuningdek, havo qatnovlariga bo'lgan talabning keskin pasayishi munosabati bilan aviakompaniya 2020-yilning mart-aprel oylarida amaldagi parvozlar jadvaliga vaqtinchalik o'zgartirishlar kiritishga majbur bo'ldi.
O'zgartirishlar Uzbekistan Airwaysning quyidagi shaharlarga bo'lgan qatnovlarga tegishli:
1. London — HY201/202 qatnovlari 2020-yil 14-martdan aprelgacha vaqtincha bekor qilindi;
2. Parij — HY251/252 qatnovlari 2020-yil 14-martdan aprelgacha vaqtincha bekor qilindi;
3. Amritsar — HY421/422, HY441/442, HY443/444 qatnovlari 2020-yil 18-martdan bekor qilindi;
4. Deli — HY425/426 qatnovlari 2020-yil 20-martdan aprelgacha chorshanba va payshanba kunlari, hamda yakshanba va dushanba kunlari faqat kechqurun amalga oshiriladi;
— 2020-yil 20-martdan aprelgacha HY421/422 va HY423/424 qatnovlari bekor qilindi;
5. Mumbay — 2020-yil 20-martdan aprelgacha HY427/428 qatnovlari bekor qilindi;
6. Jakarta — 2020-yil 25-martdan aprelgacha HY541/542 qatnovlari bekor qilindi;
7. Kuala-Lumpur — HY553/554 qatnovlari bekor qilindi;
— HY551/552 qatnovlari 2020-yil 25-mart kuni bekor qilindi,
— HY551/552 qatnovlari 2020-yil 1-20 aprel kunlari faqat chorshanba kunlari amalga oshiriladi;
8. Bangkok — HY531/532 qatnovlari 2020-yilning mart oyida faqat 16, 19 va 26-mart kunlari amalga oshiriladi;
— HY533/534 qatnovlari 2020-yil mart oyida faqat 18, 21 va 28-mart kunlari amalga oshiriladi;
— 2020-yil aprel oyida HY531/532 qatnovlari bekor qilindi;
— HY533/534 qatnovlari 2020-yil aprel oyida faqat chorshanba va shanba kunlari amalga oshiriladi;
9. Tel-Aviv — HY303/304 qatnovlari 2020-yil 14 martdan aprelgacha bekor qilindi;
— HY301/302 qatnovlari 2020-yil mart oyida faqat 19 va 26-mart kunlari amalga oshiriladi
— 2020-yil aprel oyida HY301/302 qatnovlari bekor qilindi;
Sayohatni yoki O'zbekiston Respublikasiga qaytishni rejalashtirish jarayonida sizning aviachiptangizda ko'rsatilgan qatnovning bajarilishi to'g'risidagi ma'lumotlarni, shuningdek, borayotgan mamlakatlarga kirish qoidalari va cheklovlari, shu jumladan karantin talablari bilan bizning uzairways.com saytimizda yoki +998781400200 raqami orqali aviakompaniyaning Yagona aloqa markazida va belgilangan mamlakatlarning Tashqi ishlar vazirliklari saytlarida diqqat bilan tanishib chiqishingizni so'raymiz.
Sizga shuni ma'lum qilamizki, yuqorida ko'rsatilgan yo'nalishlar bo'yicha bekor qilingan qatnovlarning yo'lovchilariga aviachiptalarni qaytarish yoki boshqa sanalarga qayta bronlash qo'shimcha haq va jarimalarsiz amalga oshiriladi.
Shu bilan birga aviakompaniyaning Yagona aloqa markazi ish bilan yuklangani sababli, liniyada bo'lgan navbatda uzoq kutib qolish ehtimoli haqida xabar beryapmiz.
Uzbekistan Airways aviakompaniyasi liniyada kutish vaqtini qisqartirish va murojaatlaringiz bilan ishlash uchun barcha choralarni ko'rmoqda. Sizning tushunishingizga umid qilamiz.

Flight cancellations in March-April, 2020
Due to the developing epidemiological situation in the world and restrictions imposed at the level of state authorities of the countries where Uzbekistan Airways flights operate, as well as a sharp drop in demand for air travel, the airline is forced to make temporary changes to the current flight schedule in the period of the March-April, 2020.
The changes affected Uzbekistan Airways flights to the following cities:
1. London — HY201/202 flights are temporarily canceled from March 14 to April, 2020;
2. Paris — HY251/252 flights are temporarily canceled from March 14 to April, 2020;
3. Amritsar — flights HY421/422, HY441/442, HY443/444 from March 18 to April, 2020 are canceled;
4. Delhi — HY425/426 flights from March 20 to April, 2020 will only be operated at nights from Wednesday to Thursday and from Sunday to Monday;
— flights HY421/422 and HY423/424 from March 20 to April, 2020 are canceled;
5. Mumbai — HY427/428 flights from March 20 to April, 2020 are cancelled;
6. Jakarta — HY541/542 flights from March 25 to April, 2020 are canceled;
7. Kuala-Lumpur — HY553/554 flights are canceled;
— HY551/552 flights on March 25, 2020 are canceled;
— HY551/552 flights from April 1-20, 2020 will be operated only on Wednesdays;
8. Bangkok — HY531/532 flights in March 2020 will be operated only on March 16, 19 and 26;
— HY533/534 flights in March 2020 will be operated only on March 18, 21 and 28;
- HY531/532 flights in April 2020 are cancelled;
— HY533/534 flights in April 2020 will be operated only on Wednesdays and Saturdays;
9. Tel Aviv — HY303/304 flights from March 14 to April, 2020 are canceled;
— HY301/302 flights in March 2020 will be only operated on March 19 and 26;
— HY301/302 flights in April 2020 are cancelled;
When planning a trip or return to the Republic of Uzbekistan, please take into account the information about the flight specified in your ticket, as well as carefully read the rules and restrictions of entry to the destination country, including the requirements for quarantine, on our uzairways.com website or in the Contact center at the number +998781400200 and on the websites of the foreign Ministry of the destination countries.
We also inform you that tickets of the passengers from canceled flights to the mentioned destinations can be refunded or rebooked for other dates without additional payment or penalties.
At the same time, we notify that due to the workload of the airline's Contact center, there may be a long wait on the line in the queue.
Uzbekistan Airways makes every effort to reduce the waiting time on the line and process your requests. We hope for your understanding.