O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Toshkentda Yevropa Ittifoqining tashqi ishlar va xavfsizlik siyosati bo'yicha oliy vakili, Yevropa komissiyasi vitse-prezidenti bilan muzokara o'tkazdi
O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov kecha tashrif bilan Toshkentga kelgan Yevropa Ittifoqining tashqi ishlar va xavfsizlik siyosati bo'yicha oliy vakili, Yevropa komissiyasi vitse-prezidenti Kaya Kallas bilan uchrashdi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Yevropa Ittifoqining tashqi ishlar va xavfsizlik siyosati bo'yicha oliy vakili, Yevropa komissiyasi vitse-prezidenti Kaya Kallas xonimni bugun Toshkentda qutlashdan mamnunmiz, – deb yozdi 27-mart kuni O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Muhokamalarimizdan ikki tomonlama va mintaqaviy aloqalarni yana-da kengaytirish masalalari o'rin oldi. Samarqandda bo'lib o'tadigan "Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi" ilk sammiti xalqlarimiz farovonligi yo'lida samarali aloqalarni mustahkamlashi va yangi imkoniyatlarga yo'l ochishini alohida ta'kidladik".

Министр иностранных дел Узбекистана провел в Ташкенте переговоры с Верховным представителем по иностранным делам и политике безопасности, вице-президентом Европейской комиссии
Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов вчера встретился с прибывшей в Ташкент с визитом Верховным представителем по иностранным делам и политике безопасности, вице-президентом Европейской комиссии Каей Каллас, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Рады приветствовать сегодня в Ташкенте Верховного представителя по иностранным делам и политике безопасности, вице-президента Европейской комиссии Е.П. Каю Каллас, – написал 27 марта в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Наши обсуждения охватили ключевые вопросы двустороннего сотрудничества, а также более широкое расширение региональных связей. Подчеркнули, что предстоящий первый саммит «Центральная Азия – ЕС» в Самарканде откроет новые возможности, укрепляя продуктивные связи на благо наших народов».