Ўзбекистон Президенти “AMEA Power”, “М42” ва “IFFCO” компаниялари раҳбарлари билан учрашув ўтказди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Абу-Даби шаҳрига ташрифнинг ишбилармонлик дастури доирасида “AMEA Power” компанияси раҳбари Ҳусайн ал-Новайс, “М42” компанияси раҳбари Ҳасан Жасим ал-Новайс ва “IFFCO Group” компанияси раҳбари Шероз Алланни қабул қилди.
“AMEA Power” - қайта тикланувчи энергия соҳасида тез суръатда ривожланаётган компания. 20 мамлакатда умумий қуввати 6 гигаваттдан ортиқ бўлган лойиҳалар портфелига эга. “М42” инновацион технологиялардан фойдаланган ҳолда тиббий хизмат кўрсатиш соҳасида етакчи компаниялардан бири ҳисобланади. “IFFCO Group” озиқ-овқат соҳасида 100 дан ортиқ брендларни бошқаради.
Энергетика, инновациялар, соғлиқни сақлаш ва озиқ-овқат саноатида қўшма лойиҳаларни илгари суриш ҳамда БАА компаниялари билан инновацион ҳамкорликни кенгайтириш масалалари кўриб чиқилди.
"AMEA Power" компанияси билан ҳамкорлик жадал ривожланиб бораётгани мамнуният билан қайд этилди. Шамол электр станциялари, энергия сақлаш тизимларини қуриш, нефть-кимё соҳасида юқори технологик ишлаб чиқаришларни ташкил этиш лойиҳаларини жадаллаштиришга алоҳида эътибор қаратилди.
Бундан ташқари, “М42” компанияси билан геномика соҳасида, "IFFCO Group" билан эса озиқ-овқат саноати ва маиший кимё учун ингредиентлар ишлаб чиқаришда ўзаро манфаатли шерикликни мустаҳкамлашга эътибор қаратилди.

The President of Uzbekistan meets with the heads of AMEA Power, M42 and IFFCO
Continuing the business program of the visit to the city of Abu Dhabi, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the heads of AMEA Power Hussain Al Nowais, M42 Hasan Jasem Al Nowais and IFFCO Group Shiraz Allana.
AMEA Power is a fast-growing company in renewable energy. It has a portfolio of projects with a total capacity of over 6 gigawatts in 20 countries. M42 is one of the leading companies in medical services using innovative technologies. IFFCO Group manages more than 100 brands in the food industry.
The issues of promoting joint projects and expanding innovative cooperation with UAE companies in energy, innovation, healthcare and food industry were discussed.
The dynamic development of the partnership with AMEA Power was noted with satisfaction. Particular attention was paid to accelerating the implementation of projects for constructing wind power plants, energy storage systems, and creating high-tech petrochemical industries.
In addition, interest was expressed in strengthening a mutually beneficial partnership with M42 in genomics, with IFFCO Group – in producing ingredients for the food industry and household chemicals.