Ўзбекистон Президенти Абу-Дабига келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Шайх Муҳаммад Ол Наҳаённинг таклифига биноан 13 январь куни расмий ташриф билан ушбу мамлакатга келди.
Абу-Даби халқаро аэропортида давлатимиз раҳбарини Бирлашган Араб Амирликлари вице-президенти Шайх Мансур Ол Наҳаён ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Олий мартабали меҳмон шарафига фахрий қоровул саф тортди, икки мамлакат давлат байроқлари кўтарилди.
Ташриф дастурига мувофиқ эртага, 14 январь куни Ўзбекистон Президенти "Абу-Даби барқарор ривожланиш ҳафталиги" халқаро саммитида иштирок этади.

Президент Узбекистана прибыл в Абу-Даби
По приглашению Президента Объединенных Арабских Эмиратов Шейха Мухаммада Аль Нахайяна Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 13 января прибыл в эту страну с официальным визитом.
В международном аэропорту города Абу-Даби главу нашего государства встретили вице-президент Объединенных Арабских Эмиратов Шейх Мансур Аль Нахайян и другие официальные лица.
В честь высокого гостя был выстроен почетный караул, подняты государственные флаги двух стран.
В соответствии с программой визита завтра, 14 января Президент Узбекистана примет участие в международном саммите «Неделя устойчивого развития Абу-Даби».