Ўзбекистон Президенти Абу-Дабига келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Шайх Муҳаммад Ол Наҳаённинг таклифига биноан 13 январь куни расмий ташриф билан ушбу мамлакатга келди.
Абу-Даби халқаро аэропортида давлатимиз раҳбарини Бирлашган Араб Амирликлари вице-президенти Шайх Мансур Ол Наҳаён ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Олий мартабали меҳмон шарафига фахрий қоровул саф тортди, икки мамлакат давлат байроқлари кўтарилди.
Ташриф дастурига мувофиқ эртага, 14 январь куни Ўзбекистон Президенти "Абу-Даби барқарор ривожланиш ҳафталиги" халқаро саммитида иштирок этади.

The President of Uzbekistan arrives in Abu Dhabi
At the invitation of the President of the United Arab Emirates, Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan, the President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, arrived in this country on an official visit on January 13.
Vice President of the United Arab Emirates, Sheikh Mansour Al Nahyan, and other officials met the President of Uzbekistan at the Abu Dhabi International Airport.
A guard of honor was lined up, and the two countries’ national flags were raised to honor the distinguished guest.
By the program of the visit, tomorrow, January 14, the President of Uzbekistan will participate in the Abu Dhabi Sustainability Week.