2025-yilda O'zbekiston va Ozarbayjon tashqi ishlar vazirliklari hamkorlikning keng ko'lamli kun tartibini ilgari surish ustida birgalikda ish olib boradilar
O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun Ozarbayjon elchisi Guseyn Guliyevni qabul qildi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Ozarbayjonning O'zbekistondagi elchisi Guseyn Guliyev janoblari bilan uchrashdik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Mamlakatlarimiz ham ikki, ham ko'p tomonlama munosabatlarda misli ko'rilmagan o'sishni boshdan kechirmoqda. 2025-yilda ikki davlat tashqi ishlar vazirliklari turli sohalardagi O'zbekiston–Ozarbayjon hamkorligining ulkan kun tartibini ilgari surish uchun birgalikda harakat qiladi".

В 2025 году министерства иностранных дел Узбекистана и Азербайджана будут совместно работать над продвижением совместной амбициозной повестки сотрудничества
Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов сегодня принял посла Азербайджана Гусейна Гулиева, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Провели встречу с Послом Азербайджана в Узбекистане Е.П. Гусейном Гулиевым, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Наши страны переживают беспрецедентный рост как двусторонних, так и многосторонних отношений. В 2025 году министерства иностранных дел двух стран будут совместно работать над продвижением амбициозной повестки узбекско-азербайджанской сотрудничества в различных сферах».