2025-yilda O'zbekiston va Ozarbayjon tashqi ishlar vazirliklari hamkorlikning keng ko'lamli kun tartibini ilgari surish ustida birgalikda ish olib boradilar
O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun Ozarbayjon elchisi Guseyn Guliyevni qabul qildi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Ozarbayjonning O'zbekistondagi elchisi Guseyn Guliyev janoblari bilan uchrashdik, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Mamlakatlarimiz ham ikki, ham ko'p tomonlama munosabatlarda misli ko'rilmagan o'sishni boshdan kechirmoqda. 2025-yilda ikki davlat tashqi ishlar vazirliklari turli sohalardagi O'zbekiston–Ozarbayjon hamkorligining ulkan kun tartibini ilgari surish uchun birgalikda harakat qiladi".

In 2025, the Ministries of Foreign Affairs of Uzbekistan and Azerbaijan will work together to advance a joint ambitious cooperation agenda
Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov today received the Ambassador of Azerbaijan Guseyn Guliev, reports Dunyo IA correspondent.
Met with H.E. Guseyn Guliev, Ambassador of Azerbaijan to Uzbekistan, - the head of the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan wrote in his telegram channel. - Our nations are witnessing unprecedented growth in both bilateral and multilateral relations. In 2025, Foreign Ministries of two countries will work together to advance the ambitious agenda of Uzbek-Azerbaijani cooperation across various fields.