O'zbekiston va Xorvatiya tashqi siyosat idoralari rahbarlari vazirliklar o'rtasida Hamkorlik va maslahatlashuvlar to'g'risidagi bayonnomani imzoladilar
O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov va Xorvatiya tashqi va Yevropa ishlari vaziri Gordan Grlich-Radman bugun muzokaralar yakunida Hamkorlik va maslahatlashuvlar to'g'risidagi bayonnomani imzoladilar, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Xorvatiya tashqi va Yevropa ishlari vazirining mamlakatimizga birinchi tashrifi O'zbekiston-Xorvatiya ikki tomonlama munosabatlarida yangi sahifa ochdi, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Hamkasbim Gordan Grlich-Radman janoblari bilan birgalikda vazirliklarimiz o'rtasida Hamkorlik va maslahatlashuvlar to'g'risidagi bayonnomani imzoladik".

Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan and Minister of Foreign and European Affairs of Croatia sign Protocol on cooperation and consultations between the ministries
Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Bakhtiyor Saidov and Minister of Foreign and European Affairs of Croatia Gordan Grlić Radman today signed a Protocol on cooperation and consultations following talks, reports Dunyo IA correspondent.
"The first visit of the leadership of Croatian Ministry of Foreign and European Affairs to Uzbekistan opened a new chapter in Uzbekistan-Croatian bilateral relations, — the head of the Ministry of Foreign Affairs of Uzbekistan wrote in his telegram channel. — Together with my colleague H.E. Gordan Grlić Radman we signed the Protocol between our ministries on cooperation and consultations."