O'zbekiston va Xorvatiya tashqi siyosat idoralari rahbarlari vazirliklar o'rtasida Hamkorlik va maslahatlashuvlar to'g'risidagi bayonnomani imzoladilar
O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov va Xorvatiya tashqi va Yevropa ishlari vaziri Gordan Grlich-Radman bugun muzokaralar yakunida Hamkorlik va maslahatlashuvlar to'g'risidagi bayonnomani imzoladilar, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
"Xorvatiya tashqi va Yevropa ishlari vazirining mamlakatimizga birinchi tashrifi O'zbekiston-Xorvatiya ikki tomonlama munosabatlarida yangi sahifa ochdi, – deb yozdi O'zbekiston TIV rahbari o'zining telegram-kanalida. – Hamkasbim Gordan Grlich-Radman janoblari bilan birgalikda vazirliklarimiz o'rtasida Hamkorlik va maslahatlashuvlar to'g'risidagi bayonnomani imzoladik".

Главы внешнеполитических ведомств Узбекистана и Хорватии подписали Протокол о сотрудничестве и консультациях между министерствами
![](http://singapore.mfa.uz/uploads/_Z6IWfD8v6t40_dABwys7mHp-oQGml-y.jpg)
Министр иностранных дел Узбекистана Бахтиёр Саидов и министр иностранных и европейских дел Хорватии Гордан Грлич-Радман сегодня по итогам переговоров подписали Протокол о сотрудничестве и консультациях, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
«Первый визит министра иностранных и европейских дел Хорватии в Узбекистан открыл новую главу в узбекско-хорватских двусторонних отношениях, – написал в своем telegram-канале глава МИД Узбекистана. – Вместе с моим коллегой Е.П. Горданом Грлич-Радманом мы подписали Протокол о сотрудничестве и консультациях между нашими министерствами».