Deputatlar Abdulla Aripovni Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri lavozimiga maʼqulladi
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlari Bosh vazir lavozimiga koʻrsatilgan Abdulla Aripov nomzodini koʻrib chiqdilar.
Nomzod Vazirlar Mahkamasining yaqin muddatga va uzoq istiqbolga moʻljallangan harakatlar dasturini taqdim etdi.
Deputatlar va fraksiyalar rahbarlari soʻzga chiqib, nomzod va dastur yuzasidan oʻz fikrlarini bildirdilar.
Nomzod va Hukumatning dasturi koʻrib chiqilgach, Bosh vazir lavozimiga nomzodni maʼqullash masalasi ovoz berishga qoʻyildi.
Yashirin ovoz berish yoʻli bilan deputatlar Abdulla Aripovni Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri lavozimiga maʼqulladi.

Deputies approved the candidacy of Abdulla Aripov for the post of Prime Minister
Deputies of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis of the Republic of Uzbekistan considered Abdulla Aripov’s candidacy for the post of Prime Minister.
The candidate presented the action program of the Cabinet of Ministers for the near future and the long term.
Deputies and faction leaders expressed their opinions on the candidacy and the program. Then, the issue of approving the candidate for the post of Prime Minister was put to a vote.
The deputies approved Abdulla Aripov’s candidacy for the post of Prime Minister of the Republic of Uzbekistan by secret ballot.