Deputatlar Abdulla Aripovni Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri lavozimiga maʼqulladi
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlari Bosh vazir lavozimiga koʻrsatilgan Abdulla Aripov nomzodini koʻrib chiqdilar.
Nomzod Vazirlar Mahkamasining yaqin muddatga va uzoq istiqbolga moʻljallangan harakatlar dasturini taqdim etdi.
Deputatlar va fraksiyalar rahbarlari soʻzga chiqib, nomzod va dastur yuzasidan oʻz fikrlarini bildirdilar.
Nomzod va Hukumatning dasturi koʻrib chiqilgach, Bosh vazir lavozimiga nomzodni maʼqullash masalasi ovoz berishga qoʻyildi.
Yashirin ovoz berish yoʻli bilan deputatlar Abdulla Aripovni Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri lavozimiga maʼqulladi.

Депутаты одобрили кандидатуру Абдуллы Арипова на должность Премьер-министра
Депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан рассмотрели кандидатуру Абдуллы Арипова на должность Премьер-министра.
Кандидат представил программу действий Кабинета Министров, рассчитанную на ближайшее время и перспективу.
Депутаты и руководители фракций выразили мнения о кандидатуре и программе. Затем на голосование был поставлен вопрос об одобрении кандидата на должность Премьер-министра.
Путем тайного голосования депутаты одобрили кандидатуру Абдуллы Арипова на должность Премьер-министра Республики Узбекистан.