Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Ашхобод шаҳрига амалий ташрифини якунлаб, Тошкентга жўнаб кетди.
Аэропортда давлатимиз раҳбарини Туркман халқининг миллий етакчиси, Туркманистон Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов кузатиб қўйди.
Ўзбекистон Президенти туркман шоири ва мутафаккири Махтумқули Фироғий таваллудининг 300 йиллигига бағишланган халқаро форумда унинг мероси халқлар ўртасида ҳамжиҳатлик ва ўзаро англашув ришталарини мустаҳкамлашда муҳим аҳамият касб этишини алоҳида таъкидлади.
Тадбир доирасида Президентимиз Туркман халқининг миллий етакчиси, Туркманистон Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов ва Эрон Ислом Республикаси Президенти Масъуд Пезешкиён билан учрашувлар ўтказди.

The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev has completed his working visit to Ashgabat city and departed for Tashkent.
The National Leader of the Turkmen people, Chairman of the Halk Maslakhaty of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov saw off the President of Uzbekistan at the airport.
At the International Forum dedicated to the 300th anniversary of the Turkmen poet and thinker Magtymguly Fragi, the President of Uzbekistan emphasized the importance of his legacy in strengthening the bonds of harmony and mutual understanding between people.
On the sidelines of the event, the President of Uzbekistan met with the National Leader of the Turkmen people, Chairman of the Halk Maslakhaty of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedov and the President of the Islamic Republic of Iran Masoud Pezeshkian.