Ўзбекистон халқига янги йил табриги
Сиз, азизларни, кўп миллатли бутун халқимизни кириб келаётган Янги йил билан чин қалбимдан самимий табриклайман.
Барчангизга ўзимнинг юксак ҳурматим ва эзгу тилакларимни билдираман.
2022 йилда машаққатли ва жасоратли меҳнатимиз билан тараққиёт йўлида муҳим марраларга эришдик. Инсон қадрини улуғлаш, халқимизни рози қилиш борасида янги қадамлар қўйдик.
Дунёдаги ғоят мураккаб вазият, глобал инқирозга қарамасдан, Ўзбекистон иқтисодиёти изчил ривожланмоқда.
Миришкор деҳқон ва фермерларимиз фидокорона меҳнат қилиб, мўл ҳосил етиштирдилар.
Саноат, қурилиш, рақамли технологиялар, туризм соҳалари жадал ривожланмоқда.
Шаҳар ва қишлоқларимиз, бутун юртимиз ҳар томонлама обод бўлмоқда.
Янги иш ўринлари ташкил этилиб, аҳоли даромадлари ва ҳаёт даражаси ошмоқда.
Ёшларимиз халқаро майдонларда истеъдод ва маҳоратини намоён этиб, Ватанимизни дунёга танитмоқда.
Халқ овози бўлган маҳалланинг ҳаётимиздаги ўрни ва таъсири кучаймоқда.
Энг муҳими, юртимизда тинчлик ва барқарорлик, миллатлар ва динлараро тотувлик ҳукм сурмоқда.
Ўзбекистонимизнинг жаҳон ҳамжамиятидаги обрў-эътибори юксалмоқда.
Шу қутлуғ айёмда эришган барча ютуқларимизнинг бунёдкори бўлган сиз, азиз юртдошларимга, бутун халқимизга яна бир бор миннатдорчилик билдираман.
Муҳтарам дўстлар!
Мамлакатимизда 2023 йилга “Инсонга эътибор ва сифатли таълим йили”, деб ном бердик.
Янги йилда инсонни қадрлаш, фуқароларнинг ҳуқуқ ва эркинликларини, қонуний манфаатларини таъминлашга қаратилган ишларимизни юқори босқичга кўтарамиз.
Фарзандларимиз сифатли таълим ва тарбия олиб, баркамол шахс бўлишлари учун бошлаган ишларимизни изчил давом эттирамиз.
Муҳтарам фахрийларимиз, азиз аёлларимиз, шунингдек, ёрдамга муҳтож инсонлар учун муносиб шароит яратиш эътиборимиз марказида бўлади.
Илм-фан, тиббиёт, маданият ва санъат соҳалари вакилларини, ўқитувчи ва мураббийларни қўллаб-қувватлашга устувор аҳамият қаратамиз.
Мухтасар айтганда, жонажон Ватанимизда ҳеч бир инсон жамиятимиз ва давлатимизнинг меҳри ва эътиборидан четда қолмайди. Бунинг учун бор куч ва имкониятларимизни сафарбар этамиз.
Азиз ва қадрли ватандошларим!
Қалбларимиз пок ниятларга тўлиб турган ушбу қувончли лаҳзаларда сизларни, бутун халқимизни янги – 2023 йил билан яна бир бор чин дилдан муборакбод этаман.

President’s New Year Greetings to the People of Uzbekistan
Sincerely, from the bottom of my heart, I congratulate you, all the multinational people of Uzbekistan, on the upcoming New Year.
I express my deepest respect and best wishes to all of you.
Through hard and tireless work, we have achieved significant results on the path of development in 2022. We have taken important steps in ensuring human interests, honor and dignity.
Despite the global crisis and the difficult situation in the world, the economy of Uzbekistan continues to grow.
Our skilled farmers have grown a rich harvest with selfless work.
Industry, construction, digital technology, and tourism are developing at an accelerated pace.
Cities and villages, our entire country are being transformed.
New jobs are being created, incomes are growing, and the standard of living of the population is rising.
Our talented youth increase the glory of Motherland in the international arena.
The role and importance of the mahalla institution in society are strengthening.
Most importantly, peace and tranquility, interethnic harmony and tolerance reign in our country.
The authority of Uzbekistan in the world community is increasing.
On this festive evening, I would like to once again express my gratitude to you, dear compatriots, to all our people for the success achieved.
We have declared 2023 in our country as the Year of Human Care and Quality Education.
In the new year, we will step up work to ensure the rights and freedoms and legitimate interests of citizens.
We will create new conditions for our children to receive a quality education and upbringing, to grow up as harmoniously developed personalities.
The focus will be on all possible care for our esteemed veterans, women, and everyone who needs help.
An important priority for us will be the support of representatives of science and culture, medicine, teachers and mentors.
In a word, no one in our country will be left without the attention and care of society and the state. We will mobilize all the forces and opportunities for this.
Dear compatriots!
In these wonderful moments, once again, I sincerely congratulate all of you, all our people, on the New Year.