Ўзбекистон Республикаси Президентини расмий кутиб олиш маросими бўлди
Бугун, 22 ноябрь куни Париждаги анъанавий равишда расмий тадбирлар ўтказиладиган Фахрийлар уйида расмий ташриф билан Франция Республикасида бўлиб турган Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни расмий кутиб олиш маросими бўлди.
Майдонда олий мартабали меҳмон шарафига Франция Республика гвардияси ҳарбий хизматчилари саф тортди. Ҳарбий оркестр икки мамлакат давлат мадҳияларини ижро этди. Гвардиячилар давлатимиз раҳбари олдидан тантанали юриб ўтди.
Президент Шавкат Мирзиёев ва Франция ташқи савдо, иқтисодий жозибадорлик ва хориждаги француз фуқароларининг ишлари бўйича вазири Оливье Бешт фахрий қоровул сафи олдидан ўтиб, расмий делегациялар аъзоларини қутладилар.
Маросимдан сўнг Ўзбекистон делегацияси Франция Президентининг қароргоҳи – Елисей саройига йўл олди. У ерда олий даражадаги икки томонлама музокаралар бўлиб ўтади.

Состоялась церемония официальной встречи Президента Республики Узбекистан
Сегодня, 22 ноября в парижском Доме ветеранов, в котором традиционно проводятся официальные мероприятия, состоялась церемония встречи Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева, совершающего официальный визит во Французскую Республику.
На площади в честь высокого гостя выстроились военнослужащие Республиканской гвардии Франции. Военный оркестр исполнил национальные гимны двух стран. Гвардейцы прошли перед главой нашего государства торжественным маршем.
Президент Шавкат Мирзиёев и министр-делегат по вопросам внешней торговли, экономической привлекательности и французских граждан за рубежом Оливье Бешт обошли строй почетного караула и поприветствовали членов официальных делегаций.
После церемонии делегация Узбекистана отправилась в Елисейский дворец, резиденцию Президента Франции, где состоятся двусторонние переговоры на высшем уровне.