Ўзбекистон Республикаси Президентини расмий кутиб олиш маросими бўлди
Бугун, 22 ноябрь куни Париждаги анъанавий равишда расмий тадбирлар ўтказиладиган Фахрийлар уйида расмий ташриф билан Франция Республикасида бўлиб турган Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни расмий кутиб олиш маросими бўлди.
Майдонда олий мартабали меҳмон шарафига Франция Республика гвардияси ҳарбий хизматчилари саф тортди. Ҳарбий оркестр икки мамлакат давлат мадҳияларини ижро этди. Гвардиячилар давлатимиз раҳбари олдидан тантанали юриб ўтди.
Президент Шавкат Мирзиёев ва Франция ташқи савдо, иқтисодий жозибадорлик ва хориждаги француз фуқароларининг ишлари бўйича вазири Оливье Бешт фахрий қоровул сафи олдидан ўтиб, расмий делегациялар аъзоларини қутладилар.
Маросимдан сўнг Ўзбекистон делегацияси Франция Президентининг қароргоҳи – Елисей саройига йўл олди. У ерда олий даражадаги икки томонлама музокаралар бўлиб ўтади.

An official welcoming ceremony takes place for the President of Uzbekistan
On November 22, a welcoming ceremony took place for the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev who is paying an official visit to the French Republic, in the Paris Veterans’ Homes.
The soldiers of the Republican Guard of France lined up on the square in honor of the distinguished guest. A military orchestra performed the national anthems of the two countries. The ceremony concluded with a solemn march of the Guard of Honor.
President Shavkat Mirziyoyev and Minister Delegate for Foreign Trade, Economic Attractiveness and French Nationals Abroad Olivier Becht bypassed the Guard of Honor and greeted the members of official delegations.
After the ceremony, the Uzbekistan delegation left for the Elysee Palace, the residence of the President of France, where top-level bilateral talks will take place.