Ўзбекистон Президенти Қозоғистон Президентини умумхалқ сайловидаги ғалабаси билан табриклади
21 ноябрь куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Қозоғистон Республикаси Президенти Қасим-Жомарт Тоқаев билан телефон орқали мулоқоти бўлиб ўтди.
Давлатимиз раҳбари Қасим-Жомарт Тоқаевни Қозоғистон Республикаси Президенти умумхалқ сайлови муваффақиятли ўтгани ва унда ишончли ғалаба қозонгани билан самимий муборакбод этди.
Ўзбекистон-Қозоғистон яхши қўшничилик, стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада мустаҳкамлашнинг долзарб масалалари кўриб чиқилди.
Бўлажак олий даражадаги учрашувларни тайёрлашга алоҳида эътибор қаратилди.
Савдо, саноат, энергетика, транспорт ва логистика, қишлоқ хўжалиги каби устувор йўналишларда ва иқтисодиётнинг бошқа тармоқларида амалий ҳамкорликни кенгайтириш муҳимлиги қайд этилди.

Президент Узбекистана поздравил Президента Казахстана с победой на всенародных выборах
21 ноября состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Президентом Республики Казахстан Касым-Жомартом Токаевым.
Глава нашего государства искренне поздравил Касым-Жомарта Токаева с успешным проведением всенародных выборов Президента Республики Казахстан и одержанной убедительной победой.
Были рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего укрепления узбекско-казахстанских отношений добрососедства, стратегического партнерства и союзничества.
Особое внимание уделено подготовке предстоящих встреч на высшем уровне.
Подчеркнута важность наращивания практического взаимодействия в приоритетных направлениях, таких как торговля, промышленность, энергетика, транспорт и логистика, сельское хозяйство, и в других отраслях экономики.