Xalqaro ekspert bilan uchrashuv to‘g‘risida
2022-yilning 11-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Vladimir Norov O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti maslahatchisi Suma Chakrabarti Loyiha ofisi tarkibidagi aloqalar bo‘yicha ekspert Jonatan Charlzni qabul qildi.
J.Charlz Yangi O‘zbekistonda so‘z erkinligini ta’minlash va ommaviy axborot vositalarini qo‘llab-quvvatlash, davlat va jamiyat boshqaruvida ochiqlik va oshkoralik tamoyillarini mustahkamlash, jamoatchilik nazoratini kuchaytirish borasida amalga oshirilayotgan ishlarni yuksak baholadi.
Axborot-kommunikatsiya sohasidagi o’zgarishlar jarayonida ilg‘or xorijiy tajriba, zamonaviy IT-texnologiyalar va tahliliy usullarni o‘rganish va joriy etish yuzasidan fikr almashildi.
O‘zbekistonda ichki kommunikatsiyalarni mustahkamlash, mamlakatning xalqaro nufuzini oshirish bo‘yicha taklif va tavsiyalar ko‘rib chiqildi.
J.Charlz bundan buyon ham tegishli sohalarda O‘zbekiston hukumatiga faol yordam berishga tayyorligini bildirdi.

О встрече с международным консультантом
11 октября 2022 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Владимир Норов принял Джонатана Чарльза, консультанта по вопросам коммуникаций Офиса Советника Президента Республики Узбекистан Сумы Чакрабарти.
Дж.Чарльз дал высокую оценку проводимой в Новом Узбекистане работе по обеспечению свободы слова и поддержки СМИ, укреплению принципов открытости и гласности в государственном и общественном управлении, усилению общественного контроля.
Состоялся обмен мнениями об изучении и внедрении передового зарубежного опыта, современных IT-технологий и аналитических методов в процессе преобразований в информационно-коммуникационной сфере.
Рассмотрены предложения и рекомендации по укреплению внутренних коммуникаций в Узбекистане и повышению международного имиджа страны.
Дж.Чарльз выразил готовность и далее активно содействовать Правительству Узбекистана в профильных направлениях.