Ўзбекистон Президентининг Венгрияга расмий ташрифи бошланди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев рафиқаси билан бирга 3 октябрь куни расмий ташриф билан Будапештга келди.
Ференц Лист номидаги халқаро аэропортда давлатимиз раҳбарининг ташрифи муносабати билан Ўзбекистон ва Венгрия байроқлари кўтарилди, фахрий қоровул саф тортди.
Мамлакатимиз етакчисини Венгрия иқтисодий ривожланиш вазири Мартон Надь ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Саммитнинг асосий тадбирлари эртага, 4 октябрь кунига мўлжалланган. Венгрия Президенти Каталин Новак билан учрашув бўлиб ўтади. Сўнг Президент Шавкат Мирзиёев ва Бош вазир Виктор Орбан тор доирада ва кенгайтирилган таркибда учрашув ўтказадилар. Якунда икки томонлама ҳужжатларнинг салмоқли тўплами имзоланиши кутилмоқда.
Президентимизнинг ташрифи доирасида Венгриянинг етакчи компаниялари ва молиявий тузилмалари раҳбарлари билан ҳам учрашиш кўзда тутилган.

President of Uzbekistan arrives in Hungary
On October 3, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and his spouse arrived on an official visit to Budapest.
At the Budapest Liszt Ferenc International Airport, the state flags of Uzbekistan and Hungary were hoisted to meet the President of Uzbekistan, and a guard of honor was lined up.
The Minister of Economic Development of Hungary Márton Nagy and other officials met the leader of Uzbekistan.
The main events of the summit are scheduled for tomorrow, October 4. A meeting will be held with the President of Hungary Katalin Novák. President Shavkat Mirziyoyev and Prime Minister Viktor Orban will hold talks in a contracted and expanded format. A solid package of bilateral documents is expected to be signed.
The program of the visit of the President of Uzbekistan also provides for a roundtable discussion with the heads of leading companies and financial structures of Hungary.