Туркия Президенти Ўзбекистонга келди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг таклифига биноан Туркия Республикаси Президенти Режеп Таййип Эрдоған 15 сентябрь куни Самарқандга келди.
Аэропортда уни Ўзбекистон Бош вазири Абдулла Арипов кутиб олди.
Олий мартабали меҳмон Ҳазрати Хизр мажмуасидаги Ислом Каримов мақбарасига келиб, Биринчи Президентимиз хотирасига ҳурмат бажо келтирди ва қабрига гул қўйди.
Туркия етакчисининг ташрифи дастурида Шанхай ҳамкорлик ташкилоти Давлат раҳбарлари кенгаши мажлисида фахрий меҳмон сифатида иштирок этиш ҳамда қатор икки томонлама учрашувлар ўтказиш режалаштирилган.

Президент Турции прибыл в Узбекистан
15 сентября по приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган прибыл в Самарканд.
В аэропорту его встретил Премьер-министр Узбекистана Абдулла Арипов.
Высокий гость посетил мавзолей Ислама Каримова в мемориальном комплексе «Хазрати Хизр» в Самарканде, где отдал дань высокого уважения памяти Первого Президента нашей страны и возложил цветы к его могиле.
Программой пребывания турецкого лидера предусмотрены участие в мероприятиях заседания Совета глав государств-членов Шанхайской организации сотрудничества в качестве почетного гостя, а также проведение ряда двусторонних встреч.