Xitoy Elchisi bilan uchrashuv haqida
O'zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri v.b. Vladimir Norov Xitoy Xalq Respublikasining Favqulodda va Muxtor elchisi Tszyan Yanni qabul qildi.
Uchrashuv davomida O'zbekiston-Xitoy kun tartibidagi dolzarb masalalar yuzasidan fikr almashildi.
Xususan, tomonlar XXR Davlat Kengashi a'zosi, tashqi ishlar vaziri Van I ning O'zbekistonga rasmiy tashrifi chog'ida va Shanxay hamkorlik tashkilotiga a'zo davlatlar tashqi ishlar vazirlari Kengashi yig’ilishi doirasida erishilgan kelishuvlar natijalarini yuqori baholadilar.
O'zbekistonning ShHTga raisligi doirasida rejalashtirilgan qo'shma tadbirlarga tayyorgarlik masalalariga alohida e'tibor qaratildi.

Vladimir Norov receives the Ambassador of China
Acting Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan Vladimir Norov received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Republic of China Jiang Yan.
The parties exchanged views on the current issues on Uzbekistan – China agenda.
In particular, the parties highly appreciated the results of the agreements reached with a member of the Leading CPC Member Group of the State Council, Minister of Foreign Affairs of the People’s Republic of China Wang Yi during an official visit to Uzbekistan and within the framework of the Council of Foreign Ministers of the Shanghai Cooperation Organization Member States.
The main attention was paid to the issues of preparation for the upcoming joint events, including within the framework of Uzbekistan's chairmanship in the SCO.