Президент қарорлари ва топшириқлари ижросини қатъий таъминлаш вазифаси қўйилди
Президент Шавкат Мирзиёев раислигида мамлакатимиз ҳаёти учун ғоят муҳим масала – давлат хизматини ислоҳ қилиш бўйича видеоселектор йиғилиши ўтказилди.
–Бугун муҳокама қилинган масалалар ислоҳотларимизнинг натижадорлигини ошириш учун муҳим омил ҳисобланади, – деди Президент.
Администрация раҳбарига йил якунига қадар ихчам, профессионал, адолатли, натижага ишлайдиган бошқарув тизимини жорий қилиш бўйича маъмурий ислоҳотларни якунига етказиш шартлиги кўрсатиб ўтилди.
Шу билан бирга янги ташкил қилинган Назорат инспекцияси фаолиятини йўлга қўйиб, Президент қарорлари ва топшириқлари ижросини қатъий таъминлаш вазифаси қўйилди.

Поставлена задача обеспечения неукоснительного выполнения указаний и поручений Президента
Под председательством Президента Шавката Мирзиёева состоялось видеоселекторное совещание по важному для жизни нашей страны вопросу – реформированию государственной службы.
– Обсужденные сегодня вопросы являются важным фактором повышения эффективности наших реформ, – сказал Президент.
Главе Администрации поручено до конца года завершить административные реформы по внедрению компактной, профессиональной, справедливой, ориентированной на результат системы управления.
Также налажена деятельность новой Контрольной инспекции, на которую возложена задача обеспечения неукоснительного выполнения указаний и поручений Президента.