Азиз ватандошлар диққатига,
Сингапурда, Австралияда ва Янги Зеландияда доимий ёки вақтинчалик истиқомат қилаётган 18 ёшга тўлган Ўзбекистон Республикаси фуқароларини 2021 йил 24 октябрь, якшанба куни, маҳаллий вақт билан 8.00 дан 20.00 гача Ўзбекистон Републикасининг Сингапурдаги элчихонасида қошида ташкил қилинган сайлов участкасига (манзил: 20 Kramat Ln, #04-01/02 United House, Singapore 228773 - Сoncorde Hotel Singapore мехмонхона орқасида) ташриф буюришга таклиф қиламиз.
Эслатиб ўтамиз, амалдаги қонун ҳужжатларига мувофиқ, Ўзбекистон Республикасининг дипломатик ёки консуллик идораларида вақтинча ёки доимий рўйхатдан ўтмаган, чет элдаги Ўзбекистон фуқаролари сайловда овоз бериш учун сайлов бошланишидан 15 кун олдин рўйхатдан ўтишлари шарт. Бунинг учун сайловчи шахсан элчихона ёзма равишда мурожаат қилиши ёки Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазирлигининг https://saylov.mfa.uz/ онлайн-портали орқали рўйхатдан ўтиши мумкин.
Сайловда овоз беришда иштирок этиш тўғрисида қўшимча маълумотларни Ўзбекистоннинг Сингапурдаги элчихонаси интернет-саҳифалари ёки +6567343942/43, +6567345849 ҳамда электрон почта манзили: office@uzembassy.sg орқали мурожаат қилиб олиш мумкин.
Диққат! Овоз беришда иштирок этиш учун Ўзбекистон Республикаси ҳудудидан ташқарида Ўзбекистон Республикаси фуқаросининг шахсини тасдиқловчи ҳужжат тақдим қилиниши керак (нобиометрик, биометрик ёки хорижга чиқиш паспорти).
2021 йил 9 октябргача сайловчилар рўйхатида рўйхатдан ўтиш орқали Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловида фаол иштирок этишингизни ва конститутциявий хуқуқингиздан тўлиқ фойдаланишингизни сўраймиз!

24 октября 2021 года состоятся всенародные выборы Президента Республики Узбекистан.
в Сингапуре, Австралии и Новой Зеландии граждан Республики Узбекистан не моложе 18 лет принять участие в голосовании
в воскресенье, 24 октября т.г. с 8.00 до 20.00 часов местного времени, на избирательный участок, образованного при Посольстве Республики Узбекистан в Сингапуре по адресу: 20 Kramat Ln, #04-01 / 02 United House, Singapore 228773 (сзади гостиницы Сoncorde Hotel Singapore).
Напоминаем, что, в соответствии с действующим законодательством, находящиеся за рубежом граждане Узбекистана,
не состоящие на временном или постоянном консульском учёте
в дипломатических или консульских учреждениях Республики Узбекистан, для голосования на выборах должны соответствующим образом зарегистрироваться за 15 дней до начала выборов. Для этого необходимо письменно обратиться лично в Посольство или зарегистрироваться через онлайн-портал Министерства иностранных дел Республики Узбекистан https://saylov.mfa.uz/.
Дополнительную информацию по вопросам участия в голосовании можно получить на интернет-сайтах или по телефону Посольства Узбекистана в Сингапуре по следующим номерам: + 6567343942/43, +6567345849 или через э.почту:office@uzembassy.sg
Внимание! Для участия в голосовании обязательно наличие документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Узбекистан за пределами территории Республики Узбекистан (небиометрический, биометрический или заграничный паспорт).
Призываем Вас принять активное участие в выборах Президента Республики Узбекистан, зарегистрировавшись в списке избирателей