2020-03-02 383Joriy yilning 29-fevralida Qatar poytaxti Doha shahrida AQSH va “Tolibon” harakati oʻrtasida uzoq kutilgan va afgʻon xalqi uchun umummilliy yarashuv jarayonini boshlashi mumkin boʻlgan “tinchlik kelishuvi”ning imzolanishi kutilmoqda. Bu esa oʻnlab yillar davom etgan urushga chek qoʻyish va tinchlik sari qoʻyilgan chinakam qadam boʻladi.
2020-02-29 8164O‘zbekiston Tashqi ishlar vaziri bilan intervyu
Oʻzbekiston Prezidentining Turkiyaga tashrifiga doir
2020-02-18 6253Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Turkiya Prezidenti Rejep Tayyip Erdogʻanning taklifiga binoan 2020-yil 19-20-fevral kunlari mazkur mamlakatda boʻladi
Turkiya Prezidentiga hamdardlik
2020-02-06 5796Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Turkiyaning sharqidagi Van muzofotida yuz bergan qor koʻchishi oqibatida koʻplab insonlar qurbon boʻlgani va jarohatlangani munosabati bilan Turkiya Prezidenti Rejep Tayyip Erdogʻanga hamdardlik bildirdi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlisga Murojaatnomasi.
2020-01-30 322Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Oliy Majlisga Murojaatnomasi.
O‘zbekiston Prezidenti Jahon banki delegatsiyasini qabul qildi
2020-01-17 5996O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2020-yil 17-yanvar kuni Jahon banki vitse-prezidenti Siril Myuller boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi
Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev: raqamlar emas, natija zarur
2020-01-01 67072019-yil 30-dekabr kuni Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev parlament palatalari rahbarlari, hukumat aʼzolari, vazirlik va idoralar mutasaddilari bilan uchrashdi
Prezident Shavkat Mirziyoyevning Oʻzbekiston xalqiga yangi yil tabrigi
2020-01-01 6801Aziz vatandoshlar!
Yoshlarga oid davlat siyosatida tub burilish davri boshlanmoqda
2019-12-28 5988O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2019-yil 27-dekabr kuni Muhammad al-Xorazmiy nomidagi maktab bilan tanishdi
Oʻzbekiston Prezidenti YXHT Parlament assambleyasi raisini qabul qildi
2019-12-24 5907Oʻzbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 2019-yil 23-dekabr kuni Yevropada xavfsizlik va hamkorlik tashkiloti Parlament assambleyasi raisi Georgiy Seretelini qabul qildi