Ижтимоий ҳимоя тизимини кучайтиришга доир янги ташаббуслар билдирилди
2024-12-16 593Президент Шавкат Мирзиёев раислигида 13 декабрь куни ижтимоий ҳимоя соҳасидаги ишлар натижадорлиги ва 2025 йил учун устувор вазифалар муҳокамаси юзасидан видеоселектор йиғилиши бўлиб ўтди.
2025 йилда муҳтож одамларнинг жарроҳлик амалиёти учун Тиббий суғурта жамғармасига қўшимча 185 миллиард сўм ажратилади
2024-12-13 159Бу ҳақда Президент раислигида ижтимоий ҳимоя соҳасидаги ишлар натижадорлиги ва 2025 йил учун устувор вазифалар муҳокамасига бағишлаб ўтказилаётган йиғилишда таъкидланди.
Президент бу йил ижтимоий ҳимоя бўйича қилинган 34 та муҳим янгиликка қўшимча 28 та янги ташаббусни илгари сурди
2024-12-13 119Президент раислигида ижтимоий ҳимоя соҳасидаги ишлар натижадорлиги ва 2025 йил учун устувор вазифалар муҳокамасига бағишланган йиғилиш давом этмоқда.
Енгил саноатдаги натижалар ва таклифлар кўриб чиқилди
2024-12-13 642Президент Шавкат Мирзиёев 12 декабрь куни тўқимачилик ва чарм саноатидаги ислоҳотлар натижадорлигини янада ошириш чора-тадбирлари бўйича йиғилиш ўтказди.
Ўзбекистон ва Россия етакчилари икки томонлама ҳамкорликнинг долзарб масалаларини муҳокама қилдилар
2024-12-12 652Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Россия Федерацияси Президенти Владимир Путин 11 декабрь куни бўлиб ўтган телефон орқали мулоқотда Ўзбекистон-Россия кенг қамровли стратегик шериклик ва иттифоқчилик муносабатларини янада ривожлантириш ва мустаҳкамлашнинг долзарб масалаларини муҳокама қилдилар.
Ўзбекистон қишлоқ хўжалиги ходимларига
2024-12-10 205Ҳурматли деҳқон ва фермерлар, аграр соҳа жонкуярлари!
O'zbekiston va Xorvatiya tashqi siyosat idoralari rahbarlari vazirliklar o'rtasida Hamkorlik va maslahatlashuvlar to'g'risidagi bayonnomani imzoladilar
2024-12-10 507O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov va Xorvatiya tashqi va Yevropa ishlari vaziri Gordan Grlich-Radman bugun muzokaralar yakunida Hamkorlik va maslahatlashuvlar to'g'risidagi bayonnomani imzoladilar, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Bosniya va Gersegovinaning mamlakatimizdagi birinchi elchisining ishonch yorliqlarini qabul qilib oldi
2024-12-09 547O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun Bosniya va Gersegovinaning mamlakatimizdagi birinchi elchisi etib tayinlangan Ivan Orlichni qabul qildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг “Жазо муддатини ўтаётган, қилмишига чин кўнгилдан пушаймон бўлган ва тузалиш йўлига қатъий ўтган бир гуруҳ шахсларни афв этиш тўғрисида”ги Фармонига шарҳ
2024-12-07 639Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев “Жазо муддатини ўтаётган, қилмишига чин кўнгилдан пушаймон бўлган ва тузалиш йўлига қатъий ўтган бир гуруҳ шахсларни афв этиш тўғрисида”ги Фармонни имзолади.
Ўзбекистон халқига байрам табриги
2024-12-07 233Аввало, ушбу қутлуғ айёмда сиз, азизларни, кўпмиллатли бутун халқимизни 8 декабрь – Ўзбекистон Республикаси Конституцияси куни билан чин қалбимдан самимий муборакбод этаман.