Ўзбекистон Президенти Санкт-Петербургга келди
2024-12-25 695Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев амалий ташриф билан Россия Федерациясига келди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти амалий ташриф билан Россия Федерациясида бўлади
2024-12-24 589Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Россия Федерацияси Президенти Владимир Путиннинг таклифига биноан 25-26 декабрь кунлари бўлиб ўтадиган МДҲ ва ЕОИИ саммитларида иштирок этиш учун амалий ташриф билан Санкт-Петербург шаҳрида бўлади.
Президент иқтисодиётимизнинг барқарор ўсишига муносиб ҳисса қўшаётган барча тадбиркорларга миннатдорлик билдирди
2024-12-20 175Президент раислигида видеоселектор йиғилиши ва тадбиркорлар билан мулоқот давом этмоқда.
Тадбиркорларни қўллаб-қувватлаш марказдан тортиб энг қуйи бўғингача – барча раҳбарларнинг кундалик иши бўлиши шарт – Президент
2024-12-20 137Президент раислигида видеоселектор йиғилиши ва тадбиркорлар билан мулоқот бошланди.
Ўзбекистон ва Россия етакчилари телефон орқали мулоқот қилдилар
2024-12-19 544Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 19 декабрь куни Россия Федерацияси Президенти Владимир Путин билан телефон орқали мулоқот қилди.
Фармацевтика кластерида логистика маркази очилди
2024-12-19 609Президент Шавкат Мирзиёев Тошкент вилояти Зангиота туманидаги “Grand Pharm Logistics Hub” фаолияти билан танишди.
O'zbekiston tashqi ishlar vaziri BAA elchisini qabul qildi
2024-12-17 554O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun Birlashgan Arab Amirliklari elchisi Said Matar al-Qamziyni qabul qildi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
O'zbekiston va Qatar yetakchilari telefon orqali suhbatda strategik sheriklikni kengaytirish istiqbollarini ko'rib chiqdilar
2024-12-17 256O'zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qatar Amiri Shayx Tamim bin Hamad Ol Soniy bilan bugun bo'lgan telefon orqali suhbatda oliy darajadagi kelishuvlarni amalga oshirish va investitsiya loyihalarini ilgari surish masalalari diqqat markazida bo'ldi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Бўстонлиқда кенг миқёсли туризм маркази қурилади
2024-12-17 643Президент Шавкат Мирзиёев Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманида қурилиши мўлжалланган халқаро туризм маркази тақдимоти билан танишди.
Энергетика соҳасида 18 та мажмуа ишга туширилди, яна 6 тасининг қурилиши бошланди
2024-12-16 580Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 13 декабрь куни янги энергетика қувватларини ишга тушириш ҳамда навбатдагиларини қуришга бағишланган тантанали маросимда иштирок этди.