Ўзбекистон Президенти расмий ташриф билан Бирлашган Араб Амирликларида бўлади
2025-01-11 684Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Шайх Муҳаммад бин Зоид Ол Наҳаённинг таклифига биноан 13-16 январь кунлари расмий ташриф билан ушбу мамлакатда бўлади.
"Diplomacy Journal": "Yangi O'zbekiston - 2030" strategiyasi BMTning global maqsadlari bilan aniq hamohangdir
2025-01-10 180Janubiy Koreyaning yetakchi "Diplomacy Journal" jurnalining elektron nashrida O'zbekiston Oliy Majlisi Senatining Byudjet va iqtisodiy masalalar qo'mitasi raisi o'rinbosari Kobul Tursunovning "Barqaror rivojlanish maqsadlari sari qadam-baqadam" maqolasi e'lon qilindi, deb xabar qilmoqda "Dunyo" AA muxbiri.
2025-yilda O'zbekiston va Ozarbayjon tashqi ishlar vazirliklari hamkorlikning keng ko'lamli kun tartibini ilgari surish ustida birgalikda ish olib boradilar
2025-01-08 567O'zbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun Ozarbayjon elchisi Guseyn Guliyevni qabul qildi, deb xabar bermoqda "Dunyo" AA muxbiri.
Давлат бюджети тўғрисидаги қонун иқтисодиётни изчил ривожлантиришга хизмат қилади
2025-01-04 511Президент Шавкат Мирзиёевга “2025 йил учун Ўзбекистон Республикасининг давлат бюджети тўғрисида”ги қонун ижросини таъминлаш чора-тадбирлари тўғрисида ахборот берилди.
Халқаро ҳамкорлардан Янги йил байрами муносабати билан самимий қутловлар
2025-01-03 486Кириб келган янги - 2025 йил муносабати билан Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев номига хорижий давлатлар, парламентлар ва ҳукуматлар, нуфузли халқаро ва минтақавий ташкилотлар, глобал молиявий институтлар раҳбарлари, таниқли сиёсатчилар, жамоат ва дин арбобларидан самимий табрик ва тилаклар келмоқда.
Ўзбекистон халқига Янги йил табриги
2025-01-02 522Сиз, азизларни, кўпмиллатли Ўзбекистон халқини янги – 2025 йил билан чин қалбимдан муборакбод этаман.