Ўзбекистон Президентининг Францияга давлат ташрифи якунланди
2025-03-14 69Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Франция Республикасига тарихий давлат ташрифининг тадбирларга бой дастури якунига етди.
Ўзбекистон Президенти Фахрий легион ордени билан мукофотланди
2025-03-13 97Ташриф доирасида Париж шаҳрида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни Франция Республикасининг олий мукофоти - Фахрий легион ордени билан тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Президентимиз Ўзбекистон билан Франция ишбилармонлари ўртасидаги кўп қиррали ҳамкорликни кенгайтириш муҳимлигини қайд этди
2025-03-13 82Париж шаҳрига ташриф давомида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Франция ишбилармон доираларининг етакчи вакиллари билан учрашув ўтказди.
Ўзбекистон ва Франция ўртасида стратегик шериклик муносабатлари ўрнатилди
2025-03-13 84Париж шаҳрида бўлиб ўтган музокаралар якунида Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев ва Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макрон Стратегик шериклик ўрнатиш тўғрисидаги қўшма декларацияни қабул қилдилар.
Ўзбекистон Президентини расмий кутиб олиш маросими бўлди
2025-03-13 68Бугун, 12 март куни Париждаги Фахрийлар уйида Франция Республикасига давлат ташрифини амалга ошираётган Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевни расмий кутиб олиш маросими бўлди.
Ўзбекистон Президенти ЮНЕСКО бош директори билан учрашди
2025-03-12 32Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 12 март куни Францияга давлат ташрифи доирасида БМТнинг Таълим, фан ва маданият масалалари бўйича ташкилоти (ЮНЕСКО) бош директори Одри Азулени қабул қилди.
Ўзбекистон Президентининг Францияга давлат ташрифи бошланди
2025-03-12 38Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макроннинг таклифига биноан давлат ташрифи билан Париж шаҳрига келди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти давлат ташрифи билан Францияга боради
2025-03-11 40Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Франция Республикаси Президенти Эммануэль Макроннинг таклифига биноан 11-13 март кунлари давлат ташрифи билан ушбу мамлакатда бўлади.
Аҳоли бандлиги, инвестиция ва экспорт кўрсаткичлари бўйича ахборот берилди
2025-03-05 120Президент Шавкат Мирзиёев 4 март куни камбағалликни қисқартириш ва аҳоли бандлигини таъминлаш, инвестиция ва экспорт кўрсаткичлари бўйича ҳисобот билан танишди.
Ўзбекистон халқига табрик
2025-03-03 108Ушбу қутлуғ айёмда мана шундай мунаввар ойни эл-юртимиз билан биргаликда тинч ва осойишта муҳитда кутиб олаётганимиз учун Аллоҳ таолога беҳисоб шукроналар айтамиз.